Gemiler Neyi Anlatıyor?

Tuzla tersanelerinde ölen işçilerin sayısı 100’ü aştı, hepimiz kızgınız ve üzüntülüyüz. Artık gemiler bize yalnızca taşeron firmaların güvensiz çalışma koşullarına ve iş cinayetlerine mahkum edilmiş işçileri anlatıyor..

Sadece onları değil elbette. Kapitalizmin çarklarında dünyanın dört bir yanında çalışırken iş cinayetlerine kurban giden ya da yetersiz ücretlerle, uzun çalışma saatleriyle, zorlayıcı çalışma koşullarıyla sömürülen sayısız ve isimsiz işçiyi de anlatıyor.

Gemiler bize kapitalizmin insan yaşamını hiçe sayan çirkin yüzünü anlatıyor.

Biz de kapitalizmin bu çirkin yüzünü gemilerle ifşa edelim. İnsan hayatına değil, kağıt parçalarına değer veriyorsa kapitalizm, biz de öfkemizi ve hüznümüzü kartondan gemilerle anlatalım.

Tuzla tersanelerinde ölen her bir tersane işçisi için bir kartondan gemi yapacağız, bu kartondan gemilerle tepkilerimizi birleştireceğiz. 9-10 Ağustos‘ta yapılacak olan BarışaRock‘ta, standımızı açacak, gemilerimizi yapmaya başlayacağız.

Hep birlikte insanca çalışma koşulları için, taşeron sistemine hayır demek için, artık yeter demek için karton gemilerimizle, katil kapitalizmi ifşa edeceğiz.

Katılır mısınız?*

Reklamlar

One Response to Gemiler Neyi Anlatıyor?

  1. […] Gemiler Neyi Anlatıyor? […]

%d blogcu bunu beğendi: